Pierwszy klip promujący płytę "Różewicz - Interpretacje"

W sieci pojawił się klip promujący płytę Hadesa, Sokoła i duetu Samper Orchestra "Nie śmiem/Wicher dobijał się do okien".

W serwisie YouTube na oficjalnym kanale wytwórni Prosto Label (ProstoTv) ukazał się promujący klip płyty "Różewicz - Interpretacje". Teledysk jest interpretacją dwóch wierszy tj. "Nie śmiem" oraz "Wicher dobijał się do okien".

Premiera albumu zaplanowana jest na 12 czerwca. 

Zapraszamy do oglądania!                                              

 
 https://www.facebook.com/thelastcatshttps://instagram.com/thelastcats/https://twitter.com/The_last_Catshttps://pl.pinterest.com/thelastcats/

Daim – kreatywne graffiti 3D

Od najmłodszych lat zainteresowany sztuką i związany z hip hopem. Pierwsze graffiti tworzył nielegalnie,  jak większość ulicznych twórców. Podziwia artystów, którzy pozostają wierni sobie, by osiągnąć cel i cały czas doskonalą swoją technikę. Radzi młodym artystom, by szukali inspiracji w świecie graffiti, jak również poza nim oraz by byli otwarci na nowe pomysły i ludzi, którzy kochają graffiti oraz wiedzą jak to robić. 


Daim, a właściwie Mirko Reisser, urodził się 1971 roku w Luksemburgu. Od najmłodszych lat inspirowała go ilustracja i sztuka, a miłość do graffiti narodziła się po pierwszej podróży do USA. Początkowo tworzył na ścianach, co było nielegalne i przez co musiał przejść każdy uliczny artysta. Dopiero później, gdy został złapany na nielegalnym incydencie, przy pomocy i wsparciu rodziców, Daim zaczął tworzyć legalnie graffiti. W wieku 20 lat zaczął pracować jako wolny artysta pod pseudonimem DAIM. 

Artysta z biegiem czasu, dopracowując swoją technikę, mając różnorodne umiejętności i głowę pełną inspiracji z miejskich ścian przeniósł się na płótna, a puszkę z farbą zamienił na kursor myszki w Photoshopie i Illustratorze. Przerzucił się z dwuwymiarowych prac na kreatywne grafiki trójwymiarowe, gdzie gra światła i cienia oraz kolory sprawiają, że dzieło staje się namacalne. 

 
Daim ma na swoim koncie wystawy i realizację projektów na całym świecie. Prowadzi swoją stronę, gdzie na bieżąco umieszcza informacje o nowych projektach. Na stronie można znaleźć jego prace z ostatnich 20 lat. Stronę możesz zobaczyć tutaj

 Polecam filmiki z udziałem artysty,  gdzie można zasmakować jak powstaje prawdziwa sztuka. 

 
  https://www.facebook.com/thelastcatshttps://instagram.com/thelastcats/https://twitter.com/The_last_Catshttps://pl.pinterest.com/thelastcats/

„Różewicz – Interpretacje” - premiera albumu 12 czerwca

Jedni z najbardziej znanych Polskich raperów, czyli Sokół i Hades wraz z producenckim duetem Sampler Orchestra stworzyli wspólny projekt „Różewicz - Interpretacje”. Przedstawią w nim interpretacje wybranych wierszy Tadeusza Różewicza, polskiego poety, dramaturga i prozaika.

Projekt muzyczny został stworzony na podstawie inspiracji poezją Tadeusza Różewicza, znanego polskiego poety. Udział w nim wzięli Sokół, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów polskiej sceny hip hopowej, znany również z grup takich jak TPWC WWO i ZIP Skład, oraz Hades m.in. były członek grupy HIFI Banda. Duet producencki Sampler Orchestra, w składzie Staszek Koźlik i Paweł Moszyński, stworzył utwory muzyczne, które podkreślają interpretacje raperów. W projekcie pojawiły się wybrane poezje poety. 

Całość dopełnia okładka stworzona przez Grzegorza Piwnickiego, znanego jako Forin, który jest polskim artystą, projektantem i grafficiarzem. Na swoim koncie ma już nie jeden projekt okładki płyty hip hopowej, który za każdym razem zachwycał. Tym razem Forin również nie zawiódł. Dopełnił album nieszablonową okładką, która swoją premierę miała 7 maja. 

Współwydawcą albumu jest Narodowe Centrum Kultury. Zadaniem instytucji są działania w kierunku rozwoju kultury w Polsce. Cieszy więc to, że instytucje państwowe inwestują w tego typu projekty i pozwalają na rozwój ambitnych przedsięwzięć. Pokazują osobom nie mającym nic wspólnego z kulturą hip hopową, którzy często krzywdzą artystów i fanów gatunku przyjętymi stereotypami, że hip hop na przestrzeni lat stał się ambitną sztuką.

Album „Różewicz – Interpretacje” pojawi się 12 czerwca 2015 roku.

Wiersze Tadeusza Różewicza, które jednocześnie są tracklistą albumu:
- Wicher dobijał się do okien
- Możliwe
- Moje ciało
- Nie śmiem
- Próbowałem sobie przypomnieć
- Cierń
- Zdjęcie ciężaru
- Zielona róża
- Bez
- Pisałem
- Wiedza
- Powrót
- Ścigany
  

      Okładka albumu " Różewicz - Interpretacje"  źródło: cgm.pl


 https://www.facebook.com/thelastcatshttps://instagram.com/thelastcats/https://twitter.com/The_last_Catshttps://pl.pinterest.com/thelastcats/

W.E.N.A/Quiz – Monochromy EP. Premiera już 11 maja

Po podziemnej produkcji „Wyższe dobro” i dwóch legalnych wydaniach „Dalekie zbliżenia” i „Nowa Ziemia” przyszedł czas na kolejny album. W.E.N.A wraz z Quizem stworzyli wspólne dobro  „Monochromy EP”, na której znajduje się 7 utworów, a premiera limitowanej wersji fizycznej albumu już 11 maja. 


Warszawski raper W.E.N.A znany również jako Wudoe stworzył całkiem nowy projekt, którego producentem jest Quiz. Z racji tego, że znają się już od dawna, nikogo nie dziwi, że razem podjęli współpracę przy nowym albumie.

Monochromy EP składa się zaledwie z 7 utworów. Kawałki przeplatane samplami wyrażają wiele emocji i przeżyć, chociaż Wuode niczym nowym nie zaskoczył. W.E.N.A utrzymuje swój poziom, który również słychać przy produkcji Monochromów. Gościnnie również wystąpili Kuban i Tede w jednym z utworów.

Ten krótki album zostanie wydany w wersji limitowanej. Premiera wydania wersji fizycznej odbędzie się już 11 maja i       całkowity nakład albumu wynosić będzie zaledwie 3000 sztuk. Jak napisał Wuode na swoim fapage na facebooku o nakładzie płyty:  „ … ponad połowa już się sprzedała. Nie planujemy go dotłaczać”. Dla spragnionych nowej dawki twórczości rapera, EP’ka była dostępna kilkanaście dni wcześniej do pobrania w internecie. 

 Tracklista "Monochromy EP":
1. Otis
2. Taniec ryzyka
3. Tylko jeden
4. Od wiernej
5. Spróbuj ft. Kuban, Tede
6. Magnolia
7. Lato w mieście

Poniżej możecie obejrzeć singiel z płyty „Lato w mieście” oraz dwie części Making Off wydania fizycznego płyty.

https://www.facebook.com/thelastcatshttps://instagram.com/thelastcats/https://twitter.com/The_last_Catshttps://pl.pinterest.com/thelastcats/

Rubin415 – geometryczna abstrakcja w miejskim wydaniu

Abstrakcja, geometria i minimalizm – trzy słowa, które określają twórczość słynnego ulicznego  artysty z Nowego Jorku. Rubin415, znany również jako po prostu Rubin, zachwyca prostotą swoich dzieł miłośników sztuki ulicznej. 


źródło: https://instagram.com/rubin415/
 Rubin już od najmłodszych lat interesował się sztuką, a mając zaledwie 9 lat zrobił swój pierwszy tag. Urodził się w Szwecji. Dorastał na betonowym, nudnym osiedlu w Gothenburgu co sprawiło, że często dawał się ponosić swojej fantazji i wyobrażał sobie ściany pełne kwiatów. Dało to początek przygodzie związanej ze sztuką uliczną, która trwa do dziś. 

Artysta dzięki swojemu prostemu, ale jednocześnie abstrakcyjnemu stylowi zyskał sławę, a jego dzieła zdobią betonowe ściany na całym świecie. Dzieła Rubina charakteryzują się abstrakcją, która jest połączona z geometrycznymi elementami, ostrymi liniami i dopełniona odpowiednią, stonowaną paletą kolorów. 

Rubin wystawiał swoje prace na całym świecie, ale słynie również z tego, że potrafi dostosować się do miejskiego krajobrazu i sporządzić coś, co stworzy jedną idealną całość. 



Obecnie artysta mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku. Twierdzi, że graffiti stało się jego misją, ponieważ:  “Something happens when I press the cap and draw the first line of a piece. The expectation that takes hold of me is so strong that everything else around me ceases to exist.”

Rubin prowadzi swoją stronę internetową, gdzie umieszcza na bieżąco swoje dzieła. Możesz ją zobaczyć tutaj  





źródło zdjęć : https://instagram.com/rubin415/

https://www.facebook.com/thelastcatshttps://instagram.com/thelastcats/https://twitter.com/The_last_Catshttps://pl.pinterest.com/thelastcats/